"Türkiye'nin Bilgi Kaynağı"

Loading...

Bilgiye Nasıl Erişilir?

Kurumumuz web sitesinde (https://www.tuik.gov.tr) yer alan "İstatistikler" bölümündeki başlıkların, "Alt Kategoriler" kısmından ilgilendiğiniz konuyu seçtikten sonra, "Ara" butonu aracılığıyla "Haber Bülteni", "İstatistiksel Tablolar", "Veritabanları", "Raporlar" ve "Metaveri" içeriklerine ulaşılabilirsiniz.

Ayrıca, "E-Hizmetler" bölümünde yer alan "Bölgesel İstatistikler", "İl Göstergeleri", "Uluslararası Seçilmiş Göstergeler", "TÜİK Kütüphane" uygulamaları aracılığı ile uluslararası ve bölgesel düzeyde birçok bilgiye erişilebilmektedir.

Erişmek istediğiniz bilgilere web sitesinden ulaşamamanız halinde; https://ty.tuik.gov.tr adresi üzerinden bilgi talebi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bilgi talebinde bulunmadan önce, sürekli güncellenmekte olan web sitemizi lütfen ziyaret ediniz. Taleplerinizin en uygun şekilde hazırlanabilmesi için başvuru yazınızın açık ve ayrıntılı olmasına dikkat ediniz. Talep ettiğiniz bilginin dönemi, kapsamı, coğrafi düzeyi vb. bilgileri lütfen belirtiniz.

Mevcut diğer kanallar yoluyla bilgi talebinde bulunmak istiyorsanız, Merkez Teşkilatımıza veya Bölge Müdürlüklerimize başvurabilirsiniz. Ayrıca, bilgi talepleriniz için Ankara'da bulunan Merkez Teşkilatımıza gelebilir veya 26 il merkezinde bulunan Bölge Müdürlüklerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Merkez Teşkilatı

Türkiye İstatistik Kurumu

Devlet Mah. Necatibey Cad. No:114 06420 - Çankaya / ANKARA

Tel:  +90 312 454 70 00

 

 

Bilgi Talepleri

Bilgi Dağıtım ve İletişim Daire Başkanlığı / Bilgi Dağıtım Grup Başkanlığı

Web: https://ty.tuik.gov.tr

KEP: tuik@hs01.kep.tr

Tel:  +90 312 454 72 54-66

Faks:  +90 312 454 83 15

Kütüphane

Tel:  +90 312 454 80 16

E-postakutuphane@tuik.gov.tr

Web http://kutuphane.tuik.gov.tr